تست های شخصیت شناسی؛ بررسی چیستی، کاربرد ها و نحوه شرکت در آنها!

تست های شخصیت شناسی، آزمون های کاربردی هستند که به افراد اطلاعات دقیق و جامعی را در مورد شخصیتشان ارائه می نمایند. این ابزار کاربردی به گونه ای طراحی شده است که می توان آن را برای پایش شخصیت انسان مورد استفاده قرار داد. به خاطر داشته باشید که در حال حاضر انواع تست خودشناسی در دسته بندی ها و زیر شاخه های متنوعی تقسیم شده اند. هر کدام از این دسته بندی ها و زیر شاخه ها نیز یک سری ویژگی های خاص و کلیدی را در خود جای داده اند. امروز ما قصد داریم تا در مورد مهم ترین تست های شخصیت شناسی و نکات مهم برای شرکت در آنها با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

انواع تست مخصوص شخصیت شناسی

انواع تست های شخصیت شناسی کدام اند؟

بیایید تا کارمان را با بررسی دقیق چیستی تست های شخصیت شناسی شروع کنیم. به صورت کلی، تست شخصیت شناسی یک ابزار کاربردی به حساب می آید که با استفاده از آن امکان ارزیابی شخصیت انسان وجود دارد. این آزمون برای مشخص کردن روند درمان بیماری های روانی مختلف و کمک به پیش بینی نحوه واکنش های افراد مورد استفاده قرار می گیرد. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از این تست ها در اکثر مواقع به مسئله ای مهم و کلیدی تبدیل شود. شخصیت عنصری پر اهمیت به حساب می آید که ما هر روز آن را به صورت غیر رسمی ارزیابی می کنیم.

وقتی که یک نفر وارد جمعی می شود، اولین چیزی که مورد بررسی قرار می گیرد شخصیتش است. استفاده از انواع تست خودشناسی به افراد اجازه می دهد تا در مورد شخصیت خود اطلاعات جامعی را کسب نمایند. البته که در حال حاضر تست های زیادی در این زمینه طراحی شده و هر کدام از این تست ها، یک سری ویژگی های خاص و کلیدی را نیز در خود جای داده اند. پرسشنامه شخصیتی ۱۶PF، آزمون شخصیتی چند محوری مینه سوتا یا MMPI و تست شخصیت شناسی مایرز بریگز یا MBTI از جمله مهم ترین آزمون های طراحی شده در این زمینه به حساب می آیند که شرکت در آنها همواره نتایج مطلوبی را به همراه خواهد داشت. در صورتی که شما هم به دنبال شرکت در تست ها و آزمون های شخصیت شناسی هستید، می توانید یکی از این مواد را مورد استفاده قرار دهید.

بهترین تست های مخصوص شخصیت شناسی

معرفی بهترین تست شخصیت شناسی جهان

هر کدام از انواع تست های شخصیت شناسی یک سری مزایا و معایب خاص را در خود جای داده اند. در حالی که کارشناسان استفاده از همه این تست ها را به افراد توصیه می کنند، MBTI شهرت زیادی به دست آورده است. پس به عقیده خیلی از افراد بهترین تست شخصیت شناسی جهان، تست MBTI می باشد. این تست شخصیت شناسی ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده و می تواند به راحتی برای پایش وضعیت روانی انسان به کار رود. این تست که با نام هایی همچون پرسشنامه روان سنجی فردی هم شناخته می شود، یکی از بهترین راه های موجود برای شناسایی ویژگی های شخصیتی، نقاط قوت و نقاط ضعف به حساب می آید.

به صورت کلی، تست خود شناسی MBTI به افراد کمک می کند تا از خود و دیگران اطلاعات مفیدی را به دست آورند. البته که این مسئله هم برای سازمان های اجتماعی و هم برای گروه های انفرادی از افراد اهمیت زیادی دارد. پاسخ هایی که افراد به این تست می دهند، آنها را در ۱۶ گروه شخصیتی دسته بندی می کند. هدف اصل تست مربوط به بررسی علاقه مندی ها، نقاط قوت، نقاط ضعف و اولویت های شغلی می باشد. با این تست افراد متوجه می شوند که چه شغل هایی برایشان نتایج مطلوبی را به همراه دارد. به خاطر داشته باشید که در این آزمون هیچ شخصیتی برتر از دیگری نیست.

بررسی تیپ های شخصیتی

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق از نظر تست های شخصیت شناسی مطرحی همچون MBTI، چه تیپ های شخصیتی در دنیا وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که MBTI افراد را بر اساس ویژگی های کلیدی شان در یک سری زیر شاخه ها و دسته بندی های خاص تقسیم می کند. برون گرایی و درون گرایی یکی از اولین معیار های شخصیتی این تست به حساب می آید. افراد برونگرا با حرف E و افراد درونگرا با حرف I نمایش داده می شوند. افراد برون گرا ، از تعاملات اجتماعی لذت می برند. در حالی که افراد درون گرا بیشتر متفکر بوده و از تعاملات عمیق اجتماعی لذت می برند.

حسی یا شهودی بودن دیگر مسئله ای است که توسط تست خودشناسی MBTI مورد بررسی قرار می گیرد. شهودی با حرف N و حسی با حرف S نمایش داده می شود. افرادی که شهودی هستند، بیشتر ترجیح می دهند تا به الگوها و تصورات توجه کنند. آنها از احتمالات و آینده لذت می برند. این در حالی است که افراد حسی توجه زیادی به واقعیت داشته و بر روی تجربه کردن تمرکز دارند.

منطقی یا احساسی بوده دیگر جنبه شخصیتی است که توسط تست خودشناسی MBTI آنالیز می شود. منطقی با حرف T و احساسی با حرف F تعریف می شود. تعریف این دو تیپ شخصیتی کاملا مشخص است. افرادی که منطقی بودن را ترجیح می دهند، بر روی واقعیت های داده تمرکز می کنند. در صورتی که شما هم شخصیت منطقی داشته باشید، استوار، منطقی و بی غرض خواهید بود. کسانی که احساساتی هستند، مردم و احساساتشان را نیز مد نظر خود قرار می دهند.

در نهایت، آخرین جنبه ای که توسط تست خودشناسی MBTI مورد بررسی قرار می گیرد مربوط به قضاوت گر یا ادراکی بودن فرد می باشد. کسانی که قضاوت گر هستند، تصمیم های استوار را به سایر تصمیم ها ترجیح می دهند. این در حالی است که افراد ادراکی فکر باز تر و سازگار تری را نیز به همراه دارند. قضاوت گر با حرف J و ادراکی بودن با حرف P نمایش داده می شود. به خاطر داشته باشید که همه این موارد برای جمع آوری اطلاعات اهمیت زیادی دارد. در تصویر زیر شما می توانید ۱۶ تیپ شخصیتی ایجاد شده را مشاهده نمایید.

تیپ های شخصیتی از نظر MBTI

 

شرکت در تست های مخصوص شخصیت شناسی چه مزیتی دارد؟

البته که شرکت در تست های شخصیت شناسی MBTI مزایای زیادی را در خود جای داده است. زمانی که شما اطلاعات درستی در مورد شخصیتتان به دست آورید، خیلی راحت تر در موقعیت های سخت تصمیم می گیرید. مثلا شرایطی را تصور کنید که در طی آن شما به دنبال انتخاب یک شغل جدید هستید. در این شرایط، اگر شما به تست های مخصوص شخصیت شناسی توجه داشته باشید، شغلی را انتخاب می کنید که بر اساس شخصیتتان بیشترین بازدهی را به همراه دارد. پس شرکت در این آزمون برای همه افراد یک مسئله مهم و ضروری به حساب می آید.

بهترین راه شرکت در تست های شخصیت شناسی کدام است؟

در نهایت، اگر شما هم به دنبال استفاده از بهترین تست شخصیت شناسی جهان، باید خدمات بهترین تیم های ایرانی را نیز به کار گیرید. شما باید از مجموعه هایی استفاده کنید که خدماتشان را به صورت تضمینی ارائه می کنند. گاهی اوقات برخی از مراکز فعال در این زمینه اطلاعات درستی را در مورد شخصیت های افراد در اختیارشان قرار نداده و در این زمینه با مشکلات جدی مواجه می شوند. در حالت عادی، شما باید مقدار زیادی از وقت با ارزش خود را صرف جستجو میان مراکز فعال در این زمینه بکنید تا شاید بتوانید بهترین تست های طراحی شده در این زمینه را پیدا نمایید. پس، اگر شما هم به دنبال بررسی وضعیت شخصیت خود هستید، با خیال راحت می توانید هم اکنون خدمات مجموعه ما را مورد استفاده قرار دهید.

شما می توانید از طریق منو های سایت به تست های شخصیت شناسی مشهوری همچون MBTI دسترسی پیدا کنید و اطلاعات جامعی را در مورد شخصیت خود دریافت نمایید. مجموعه ما با استفاده از نوین ترین روش های تحلیلی هوش مصنوعی، آماده ارائه نتایج دقیق در مورد وضعیت شخصیتی شما می باشد. پس، برای دسترسی به آزمون های شخصیت شناسی مجموعه ما، شما می توانید هم اکنون از طریق منوی بالایی سایت اقدام نمایید.

 

 

شرکت در بهترین تست شخصیت شناسی

کلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، تست های شخصیت شناسی اهمیت زیادی داشته و می توانند خیلی از فعالیت های روزانه ما را تحت تاثیر خود قرار دهند. خیلی از افراد بدون توجه به شخصیت و نیاز های آن وارد شاخه های کاری یا گروه های دوستانه ای می شوند که با آنها همخوانی ندارند. در این شرایط افراد بر خلاف شخصیت خود عمل کرده و در آینده از نظر ذهنی با مشکلات جدی مواجه می شوند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از تست های شخصیت شناسی برای خیلی از افراد به مسئله ای مهم تبدیل شود.

در صورتی که شما هم به دنبال استفاده از تست های شخصیت شناسی مطرحی همچون MBTI هستید، حتما باید خدمات بهترین تیم های ایرانی فعال در این زمینه را نیز مورد استفاده قرار دهید. مجموعه ما با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها و سیستم های اتوماتیک هوش مصنوعی، آماده تحلیل وضعیت شخصیتی افراد و ارائه نتایج دقیق در این مورد می باشد