• بهترین دانشگاه mba ایران از نظر نظام تحصیلی و متدهای جدید آموزشی شرایط ویژه ای را به خود اختصاص داده است. اگر بخواهیم بهترین دانشگاه های مدیریت ایران را شناسایی کنیم، دانشگاه شریف، امیرکبیر و تهران در صدر جدول قرار می گیرند.

  معرفی بهترین دانشگاه های مدیریت ایران

  دانشگاه صنعتی شریف در لیست بهترین دانشگاه mba ایران قرار گرفته است. این دانشگاه اولین و البته فعال ترین دانشگاه کشور در رشته ام بی ای محسوب می شود. دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف از سال ۹۸ در ۶ گرایش فعالیت خود را آغاز کرده و معمولاً رتبه های برتر در مقطع کارشناسی ارشد، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می کنند. بیشترین تقاضا برای رشته مدیریت در دانشگاه شریف، گرایش های مالی و منابع انسانی است. البته در سال گذشته پذیرش دانشجو در رشته فناوری نیز بسیار رویت شده است.

  دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز جایگاه ویژه ای در لیست بهترین دانشگاه ها برای رشته mba به خود اختصاص داده است. دانشکده مدیریت در این دانشگاه، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ به صورت جدی آغاز کرده است و توانسته در لیست بهترین دانشگاه mba ایران از دید متقاضیان تحصیل این رشته قرار بگیرد. پذیرش رشته مدیریت کسب و کار در این دانشگاه به واسطه آزمون های سازمان سنجش خواهد بود. در سال ۹۸ شاهد افزایش ظرفیت تحصیل در این دانشگاه بودیم. وقتی صحبت از بهترین دانشگاه های مدیریت ایران می شود، سه گرایش مالی، بازاریابی و فناوری مدنظر قرار می گیرد. دانشگاه امیرکبیر توانسته فضای پژوهشی عالی در خصوص کسب و کارهای مختلف را فراهم سازد به طوری که دانشجویان برتر از کل ایران این دانشگاه را انتخاب بی نظیری می دانند.

  دانشگاه تهران برای رشته mba

  دانشگاه تهران در لیست بهترین دانشگاه mba ایران و حتی جهان قرار گرفته است. یعنی اگر به لیست بهترین دانشگاه های mba جهان دقت کنید، اسم دانشگاه تهران به چشم می خورد. دانشکده مدیریت این دانشگاه از قوی ترین اساتید به منظور تحصیل یکپارچه و ارزشمند استفاده می کند. رشته ام بی ای در این دانشگاه برای بار اول در سال ۹۲ ارائه شد. پس از آن شرایطی فراهم شد تا پذیرش بیشتری در گرایش های استراتژی، عملیات و زنجیره تامین صورت بگیرد به طوری که در سال ۹۸ این هدف محقق شد. دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با هدف تربیت مدیران برای اداره سازمان های دولتی و خصوصی فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه خارج از پردیس اصلی دانشگاه اصلی قرار گرفته است.

  بهترین دانشگاه های مدیریت ایران

  دانشگاه تهران به عنوان بهترین دانشگاه mba ایران، چهار گرایش استراتژی، بازاریابی، عملیات و زنجیره تامین و رفتار سازمانی و منابع انسانی را پوشش داده است. دانشگاه تهران و امیرکبیر در ارائه گرایش های مکمل با هم همکاری می کنند. در دانشگاه تهران، به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های مدیریت ایران، علاوه بر قبولی از طریق کنکور، یک دوره یک ساله برای مدیران نیز برگزار می شود.

  بهترین دانشگاه مدیریت مخصوص بانوان در ایران

  دانشگاه الزهرا به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها برای رشته mba مخصوص بانوان شناخته شده است. این دانشگاه نیز فعالیت خود را از سال ۱۳۴۳ آغاز کرده است. دانشگاه الزهرا به عنوان یک دانشگاه تک جنسیتی شناخته می شود به طوری که فضای تحصیل و همکاری تیمی بسیار عالی بین بانوان فراهم شده است. شروع کار این دانشگاه که امروزه به عنوان بهترین دانشگاه mba ایران شناخته می شود، مربوط به دهه ۹۰ است. البته پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و در دانشکده های علوم اجتماعی و اقتصادی صورت می گیرد. در سال ۹۸ دانشگاه الزهرا توانست پیش نیاز های لازم برای پذیرش دانشجو در گرایش استراتژی را فراهم سازد.

  قدیمی ترین مرکز آموزشی رشته مدیریت

  دانشگاه خوارزمی یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی کشور محسوب می شود به طوری که در لیست بهترین دانشگاه mba ایران قرار دارد و توانسته آپدیت های لازم برای اجرای بهترین ساختار آموزشی در رشته مدیریت را فراهم سازد. از سوی دیگر در این دانشگاه یک سری سیستم های اطلاعاتی و فناوری نیز در نظر گرفته شده است به طوری که رفتارهای سازمانی و منابع انسانی به شکل کاملاً حرفه ای اجرا می شوند. در سال ۹۸ گرایش های مالی و استراتژی در این دانشگاه اجرا شد به طوری که بتوانید سیستم مدیریتی کاملاً حرفه ای را دنبال کنید. این دانشگاه توانسته رتبه خوبی برای پذیرش دانشجویان در نظر بگیرد. در واقع سخت گیری دانشگاه در رشته مدیریت کمتر از قبل است. ارائه استراتژی های عملی دانشگاه خوارزمی سبب شده تا این دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه های مدیریت ایران قرار بگیرد.

  بهترین دانشگاه ها برای رشته mba

  دانشگاه های آزاد دارای رشته mba

  اگر به دنبال بهترین دانشگاه mba ایران هستید اما قصد شما ورود به دانشگاه، بدون شرکت در کنکور است، می بایست به سراغ دانشگاه های آزاد بروید. در این راستا چه خوب است لیستی از بهترین دانشگاه های آزاد دارای رشته mba را بررسی کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید. پذیرش در دانشگاه های آزاد برای این رشته تحصیلی معمولاً بدون آزمون صورت می گیرد.

  دانشگاه های آزاد تهران واحد اسلامشهر، پردیس، تهران شرق، تهران شمال، تهران غرب و تهران مرکزی در لیست بهترین دانشگاه های مدیریت ایران قرار گرفته اند. برای قبولی در این دانشگاه ها می بایست مدرک دیپلم نظام قدیم ۴ ساله را ارائه دهید. همینطور نیاز به مدرک دیپلم نظام قدیم سوم دبیرستان به همراه مدرک پیش دانشگاهی است. در صورتی که مدرک کاردانی دارید و برای مقطع لیسانس اقدام می کنید باید اقدام به تسلیم آن نمایید. ثبت نام در دانشگاه های آزاد دارای رشته mba بدون شرط معدل است.

  بهترین دانشگاه های mba جهان

  حال که لیست بهترین دانشگاه mba ایران بررسی شد چه خوب است کمی در مورد دانشگاه های برتر در دنیا در رشته مدیریت صحبت کنیم. دانشکده Kellogg در شیکاگو رتبه اول و برتر در رشته Mba را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه توانسته در گرایش های حسابداری، کارآفرینی و مشاوره بهترین ساختار آموزشی را در نظر بگیرد و به شکل کاملاً حرفه ای شرایط را دنبال نماید. برای ورود به این دانشگاه میانگین نمره آزمون GMAT می بایست ۷۳۲ باشد و همینطور نیاز به ۵ سال سابقه کار مرتبط خواهد بود.

  مدرسه کسب و کار HAAS در دانشگاه برکلی واقع در کالیفرنیا رتبه دوم در رشته مدیریت را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه برای جذب افراد با استعداد و با تجربه کاری بالا بهترین مزایا را در نظر گرفته است. داشتن نمره ۷۲۵ در آزمون جی مت و همینطور سابقه کار ۵ ساله برای ورود به این مدرسه کافی است. بیش از ۴۰ درصد از افرادی که در این دانشگاه تحصیل می کنند دانشجویان بین المللی هستند.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای