• ایجاد بستر جدید در حوزه مدیریت کسب و کارهای اقتصادی نیازمند کسب دانش و اصول پایه در این زمینه می باشد. امروزه برای توسعه کسب و کارهای اقتصادی و حرکت در مسیر برندینگ استفاده از کارشناسی مدیریت کسب و کار الزامی می باشد. در واقع کارشناسان مدیریت کسب و کار افرادی متخصص در زمینه مدیریت و رهبری کسب و کارهای اقتصادی می باشند. توسعه اقتصادی دنیا امروزه شکلی متفاوت یافته است. بازاریابی، حسابداری، مدیریت امور مالی تنها بخشی از وظایفی می باشد که مدیران اجرایی باید نسبت به آنها اشراف کاملی داشته باشند.

  عدم تسلط به این موضوعات می تواند تا حد زیادی قدرت رقابت کسب و کارهای اقتصادی در این دنیای توسعه یافته را بگیرد. صاحبان سرمایه برای دستیابی به اهداف تجاری خود اقدام به استفاده از کارشناسی مدیریت کسب و کار برای تحقق اهداف تجاری خود می نمایند. استفاده از منابع انسانی متخصص سبب می شود تا توسعه اقتصادی با سرعت رشد نماید و برندینگ نمودن نیز به آسانی محقق گردد.

  معرفی اصولی رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار

  مدیریت کسب و کار یکی از رشته های کاربردی مدیریت می باشد. امروزه این رشته در مراکز علمی و آموزشی به صورت کاملا تخصصی ارائه می شود. در این رشته فارغ التحصیلان با مهارت لازم برای مدیریت، رهبری و اصول فنی لازم برای مدیریت آشنا می شوند. امروزه استفاده از کارشناسان کسب و کار به عنوان مدیران عامل در مجموعه های اقتصادی بسیار متداول گردیده است. علت اصلی این امر نیز در تسلط بالای آنها نسبت به حیطه مدیریتی می باشد. به شکلی که یک کارشناس کسب و کار می تواند از میان تهدیدهای جاری در مسیر کسب و کار فرصت های جدیدی را کشف نماید.

  این امر در دراز مدت می تواند سبب توسعه کسب و کارها و بهبود عملکرد کلی آنها شود. ایجاد تخصص در زمینه کارشناسی مدیریت کسب و کار به کاربران کمک می کند تا به توسعه بنگاه اقتصادی و شبکه سازی بپردازند. این امر سبب می شود تا مدیران به راحتی قادر به استفاده از توانایی های بالقوه سایر منابع انسانی برای توسعه در کار باشند. کسب تخصص در زمینه کارشناسی مدیریت کسب و کار به شما کمک خواهد نمود تا در زمینه شغلی خود رشد فزاینده ای را مشاهده نماید. این تخصص به ایجاد کسب و کارهای جدید توسط شما نیز کمک شایانی خواهد نمود.

  کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد

  بیان اهداف از دریافت مدرک MBA

  اهداف گوناگونی می توان نام برد که کاربران اصولا از دریافت مدرک کارشناسی مدیریت کسب و کار برای خود ترسیم می نمایند. البته بخش بزرگی از نقوش تعیین کننده در کسب این توانایی وابسته به نوع حیطه فعالیت کاربران در زمینه شغلی آنها می باشد. دریافت مدرک کارشناسی مدیریت کسب و کار در موسسات مختلف دارای زمانبندی متفاوتی می باشد. به طور کلی در عرض مدت زمان مشخصی بین یک تا دو سال کاربران می توانند اقدام به دریافت مدرک از مراکز علمی معتبر نمایند. به طور معمول برگزاری دوره های تخصصی کارشناسی مدیریت کسب و کار به دو شکل حضوری و آنلاین در مجموعه های آموزشی صورت می پذیرد. مخاطبان پیش از اقدام برای طی دوره کارشناسی مدیریت کسب و کار بهتر است تا با نیازسنجی گرایش مناسبی را انتخاب نمایند.

  در نهایت لازم به تذکر می باشد که کارشناسی مدیریت کسب و کار یک مدرک عمومی می باشد که دارای گرایش های متعددی می باشد. حسابداری، اقتصاد، امور مالی و بازاریابی تنها بخشی از گرایش هایی می باشد که به صورت کاملا حرفه ای به مخاطبان آموزش داده می شود. در این دوره به دانشجویان روش های تخصصی مدیریت آموزش داده می شود. این آموزش ها می تواند با برگزاری کارگاه های تخصصی و یا استفاده از تجارب مدیران موفق به دانشجویان انتقال داده شود. در دوره کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشجو مهارت های کاربردی می یابد که قادر به استفاده از آنها در مدیریت اقتصادی می باشد.

  معرفی برخی از موسسات و دانشگاه هایی که به صورت تخصصی در آموزش این رشته فعال می باشند

  امروزه در کشور ما همسو با سایر نقاط دنیا مراکز علمی اقدام به آموزش مدیران آینده نموده اند. نیازسنجی صورت گرفته در فضای آکادمیک و اقتصادی ایران نیاز به احداث رشته MBA را پر رنگ تر از گذشته نمود. در نتیجه این رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد در برخی از مراکز علمی ایران تدریس می گردد. دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه تهران تنها بخشی از فضای آکادمیک آموزش این رشته در کشور ما می باشد. امروزه رشته مدیریت MBA به صورت کاملا تخصصی در مراکز دیگری مانند دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مراکز علمی کاربردی نیز تدریس می شود.

  کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد

  ارتقاء سطح اقتصاد کشور مستلزم استفاده از دانش روز دنیا می  باشد. مدیریت یکی از مهمترین امور در بهبود بهره وری صنایع مختلف به حساب می آید. مدیران موفق همواره در تلاش هستند تا با استفاده از امکاناتی که در سطوح مختلف در اختیار دارند به بهترین نتایج اقتصادی دست یابند. در همین راستا نیاز به توسعه دانش مدیریت بیش از گذشته احساس می شود. یکی از نمودهای واقعی توسعه دانش مدیریت در کشور راه اندازی رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد می باشد. دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مراکز پیشگام در زمینه راه اندازی انواع دوره های تخصصی در زمینه مدیریت می باشد.

  این دانشگاه هر ساله تعدادی از دانشجویان را از طریق آزمون جذب و در رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد پرورش می دهد. برخی از افرادی که تمایل دارند تا در رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد به ادامه تحصیل بپردازند مهندسان و فارغ التحصیلان رشته های فنی می باشند. این افراد همواره در تلاش هستند تا با ارتقاء سطح دانش خود در زمینه مدیریت توانایی های کاربردی خود در این زمینه را گسترش دهند. کسانی که در رشته مدیریت کسب و کار به ادامه تحصیل می پردازند غالبا به راحتی در بازارهای کار شروع به فعالیت خواهند نمود. این امر سبب می شود تا رشته کارشناسی مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد با اقبال بیشتری نسبت به سایر رشته های مدیریتی مواجه گردد.

  این مطلب ادامه دارد… .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای