• امروزه توسعه صنعت تنها با استفاده از تکنولوژی روز محقق نمی گردد. در نتیجه برای توسعه در بخش های اقتصادی کاربران به مهارت های کاربردی متعددی نیاز دارند. اهمیت این موضوع سبب شد تا رشته های جدیدی شکل گیرند و فارغ التحصیلان این رشته ها در این مسیر به ایفای نقش بپردازند. یکی از رشته های مهم در دنیای اقتصاد رشته مدیریت کسب و کار و یا MBA می باشد. فارغ التحصیلان این رشته با اصول فنی مدیریت کسب و کار، بازاریابی، امور مالی و حسابداری پیشرفته آشنا می باشند.

  در نتیجه این مدیران در شرایط بحرانی از تفکر متعالی تری برای مبارزه با بحران ها و مشکلات برخوردار می باشند. البته شاید نکته نگران کننده در این بین میزان درآمد رشته MBA در سایر کشورهای دنیا باشد. در سال های گذشته ۸۴ درصد از صاحبان مشاغل برای مدیریت کسب و کارهای خود به ازمدیران فارغ التحصیل در رشته MBA استفاده کرده اند. با توجه به بازار کار مناسب برای این رشته میزان درآمد رشته MBA در ایران و سایر نقاط دنیا نیز در حد بالایی می باشد.

  معرفی رشته مدیریت کسب و کار و بررسی اهمیت تحصیل در آن

  شاید پیش از ورود به رشته دانشگاهی MBA سوالات فراوانی ذهن شما را درگیر نماید. سوالاتی مانند میزان درآمد رشته MBA در ایران و یا اینکه اصلا فارغ التحصیلان این رشته می توانند در ایران شغل مناسبی را پیدا نمایند. یا اینکه این رشته مهم مدیریتی در ایران شناخته شده است و از بازار کار مناسبی برخوردار می باشد. در پاسخ به این سوالات می توان به شکل های گوناگونی اظهار نظر نمود. برای مثال اینکه در ایران نیز مانند سایر نقاط دنیا صاحبان سرمایه شناخت کاملی نسبت به رشته مدیریت کسب و کار دارند. یکی از این مشاغل شناخته شده مدیریت کسب و کار و یا همان MBA می باشد. فارغ التحصیلان رشته دانشگاهی MBA مهارت های کاربردی در زمینه مدیریت کسب و کار های اقتصادی دست می یابند. در نتیجه همین امر نیز سبب می شود تا صاحبان سرمایه به دنبال استفاده از این سرمایه های انسانی برای توسعه کار خود باشند. میزان درآمد رشته MBA در ایران نیز بسیار مناسب می باشد. در نتیجه فارغ التحصیلان این رشته می توانند در ایران زندگی مناسب و تا حدودی مرفهی را تجربه نمایند.

  درآمد رشته MBA

  بررسی بازار کار برای فارغ التحصیلان این رشته

  دانشجویان و فعالان رشته های مدیریت می توانند با سپری نمودن دوره های تخصصی MBA در مراکز معتبر آموزشی سبب ارتقاء شغلی و در نهایت افزایش درآمد رشته MBA در ایران شوند. برای ورود به حوزه مدیریت MBA نیاز است تا فعالان اقتصادی فضای سیاسی حاکم بر جامعه را نیز در نظر داشته باشند. بی توجهی به این امر سبب می شود تا نتایج مورد نظر صاحبان مشاغل را نتوان با استفاده از مدیریت کسب و کار تامین نمود. که این امر می تواند تا حدودی سبب بی رونق شدن این شغل در داخل کشور ما شود. تا به امروز بازار کار برای فارغ التحصیلان رشته MBA در کشور ما نسبت به سایر مشاغل رشته های مدیریتی مناسب تر بوده است. همین امر نیز سبب شده است تا استقبال از این رشته در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مدیریت بیشتر شود. فارغ التحصیلان رشته MBA در کشور می توانند در پنج زمینه شغلی مدیریتی فعالیت نمایند. مدیریت بازاریابی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت فروش، مدیریت مجموعه ها خدماتی و بهداشتی و در نهایت مشاور عالی مجموعه های اقتصادی این پنج زمینه شغلی می باشند. در نهایت با توجه به موارد قید شده در متن درآمد رشته MBA در ایران از میزان بالایی برخوردار می باشد.

  درآمد رشته MBA در کانادا

  معرفی اجمالی رشته شغلی مدیریت بازاریابی و بررسی میزان درآمد رشته MBA در این شغل

  حضور مدیران آشنا به دانش MBA می تواند تا حد زیادی سبب تحول در اقتصاد شرکت های تجاری شود. یکی از شاخه های مهم که مدیران آشنا به MBA می توانند در آن نقش فعالی را ایفا نمایند مباحث بازاریابی می باشد. به دلیل توانایی بالای مدیران آشنا به دانش MBA از آنها در مشاغلی مانند مدیریت بازاریابی بیشترین استقبال صورت می پذیرد. همین امر نیز سبب می شود تا درآمد رشته MBA در ایران به نسبت سایر رشته های مدیریتی بیشتر باشد.

  معرفی  سایر مشاغل مدیریتی وابسته به مدرک تحصیلی MBA و بررسی میزان درآمد رشته MBA در این شغل ها

  گاهی مشاهده می شود که افراد دارای دانش فنی کافی در حوزه فناوری اطلاعات می باشند. اما این افراد در زمینه مسائل مدیریتی از سابقه ضعیفی برخوردار هستند. در نهایت اغلب مهندسان کامپیوتر برای پر کردن خلا موجود در سطح دانش خود به ادامه تحصیل در حوزه MBA مبادرت می نمایند. تحصیل در این رشته سبب می شود تا اغلب این افراد به راحتی در مشاغل مدیریت فناوری اطلاعات به کار گرفته شوند. مدیریت فروش از دیگر مشاغلی است که برای موفقیت در آن کاربران نیاز به دانش کافی در زمینه مدیریت MBA دارند. در واقع در کشور ما ایران مدیران فروشی که در زمینه MBA  تحصیل نموده اند از میزان درآمد قابل توجهی برخوردار هستند. همچنین این افراد به راحتی می توانند در مجموعه های اقتصادی شروع به فعالیت نمایند. برای موفقیت در شغل مدیریت فروش نیاز است تا مدیران قادر به آنالیز داده و مطالعات بازار و همچنین تحلیل فعالیت رقبا باشند. ارائه مشاوره کسب و کار یکی از پر در آمدترین مشاغلی می باشد که تحصیل کردگان رشته MBA  می توانند در آن مشغول شوند. در نهایت با توجه به بازار کار مناسب برای رشته مدیریت کسب و کار در ایران درآمد رشته MBA در ایران بسیار مناسب می باشد. همچنین کاربران می توانند به راحتی از مزایای تحصیل در این رشته در زندگی شغلی خود بهره ببرند.

  این مطلب ادامه دارد… .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای