• مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی به شما این امکان را می دهد که پس از تحصیل وارد شغل مورد علاقه و مرتبط با رشته مورد نظر شوید و در نهایت شرایط عالی برای اقامت دائم در کشور مقصد را فراهم سازید. حال می بایست بررسی کنید که بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی کدام است؟ همینطور وضعیت بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور به چه صورت است؟ و در نهایت شرایط اقامت به واسطه این رشته به چه شکل فراهم شده است؟

  بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

  دانشگاه های برتر برای مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی

  تلاشمان این است تا شرایط مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی و تحصیل در این رشته در بهترین دانشگاه های دنیا را بررسی کنیم. طبق بررسی های صورت گرفته ده دانشگاه برتر زیر انتخاب عالی برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی محسوب می شوند:

  دانشگاه هاروارد، استنفورد، اینساید، کمبریج،بیزینس لندن، مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن، موسسه تکنولوژی فناوری ماساچوست، دانشگاه بوکونی ایتالیا، دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه آکسفورد

  برزیل یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان به منظور مهاجرت تحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی محسوب می شود. زبان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور پرتغالی است و برای مقاطع بالاتر شرایط تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است. کسانی که قصد تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در مقطع دکترا در برزیل دارند می توانند به راحتی زبان انگلیسی را انتخاب نمایند. یک سری کشورهای اسپانیایی نیز وجود دارد که برای تحصیل این رشته بی نظیر است. البته وضعیت این رشته در آفریقای جنوبی نیز به واسطه هزینه های کم بسیار عالی خواهد بود.

  فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی این امکان را خواهند داشت تا به عنوان مدیر فعالیت خود را در مراکز دولتی و خصوصی دنبال نمایند. همینطور شرایط برای راه اندازی شرکت نیز فراهم است.

  رشته مدیریت بازرگانی برای مهاجرت

  شرایط ورود به رشته مدیریت بازرگانی در کشورهای مختلف

  شرایط مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی در بسیاری از کشورها یکسان است. یکی از موارد مهم رعایت شرایط سنی است. در صورتی که قصد شما تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت بازرگانی است بهتر است کمتر از ۲۵ سال سن داشته باشید اما کشور ایتالیا تا ۳۰ سال را مجاز اعلام کرده است. یک سری از دانشگاه ها به منظور پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی آزمون ورودی در نظر می گیرند. آزمون های GMT و GRE دو گزینه معتبر محسوب می شوند. گاه نیاز به تالیف و ترجمه کتاب، نوشتن مقاله به زبان انگلیسی ISI و  همینطور چاپ مقاله در ژورنال های معتبر علمی خواهد بود.

  رشته مدیریت بازرگانی برای مهاجرت دانشجویان نخبه یک انتخاب عالی محسوب می شود. برای اخذ بورسیه تحصیلی در این رشته تحصیلی داشتن یک رزومه علمی و عملی قوی، داشتن مقاله های مختلف و همینطور چاپ مقاله در ژورنال های معتبر علمی نیاز است. افراد می بایست تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند. همینطور نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶.۵ خواهد بود.

  کانادا، هلند و استرالیا از کشورهای متقاضی برای مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی محسوب می شوند و مهاجرت کاری به این کشور ها بسیار دیده خواهد شد.

  تحصیلات رایگان در رشته مدیریت بازرگانی

  بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

  رشته مدیریت بازرگانی برای مهاجرت یکی از رشته های پولساز محسوب می شود. انتخاب گرایش مناسب به منظور ورود به بازار کار از مواردی است که دانشجویان باید به آن دقت نمایند. در صورتی که گرایش انتخابی، مدیر منابع انسانی باشد می توانید وارد مشاغل مدیریت آموزش و توسعه شوید و در سال ۱۲۱۲۲۰ دلار کسب نمایید. ورود به گرایش هایی اعم از مدیریت کل یا عملیات با درآمد ۱۰۷۶۸۰ دلار در سال همراه است. مدیر حسابداری و همینطور مدیریت بخش توسعه کسب و کار نیز ۱۳۲۲۹۰ دلار در سال درآمد کسب می کند.

  بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور به خصوص در آمریکا بسیار عالی است. میانگین حقوق با این مدرک بیش از ۷۳۰۰۰ دلار در سال اعلام شده است. در صورتی که مهاجرت تحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی در انگلیس را انتخاب کرده باشید میانگین درآمد در سال ۴۲۴۶۱ پوند خواهد بود. در کانادا موقعیت های شغلی زیادی برای رشته مدیریت بازرگانی فراهم شده است و سطح ورودی از ۶۵۰۰۰ دلار در سال آغاز شده و تا ۱۱۷۷۳۰ دلار نیز خواهد بود.

  مزایای مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی میانگین درآمد بالا و امنیت شغلی است. همینطور شرایط برای پیشرفت و ارتقا شغل نیز وجود دارد. تسهیلات و شرایط ویژه برای کارمندان در نظر گرفته می شود و سطح ارتباطات بین المللی نیز ارزیابی شده است. البته شما به عنوان کسی که قصد کار در رشته مدیریت بازرگانی دارید باید مهارت های ارتباطی و زبانی خود را تقویت کنید و با بازار کار و محیط کاری کشور مقصد نیز آشنا باشید.

  رشته مدیریت بازرگانی

  مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی در کشور ایتالیا یا انگلیس؟

  از آنجایی که شرایط مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی در کشور ایتالیا بارها مورد پرسش قرار گرفته قصد داریم در این زمینه بیشتر صحبت کنیم. ایتالیا در جنوب اروپا قرار گرفته و هشتمین اقتصاد برتر در دنیا را دارد. زبان تحصیل در این کشور ایتالیایی و انگلیسی است. مهاجرت تحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی در ایتالیا به صورت رایگان و با بورسیه تحصیلی نیز فراهم است.

  شهریه دانشگاه های ایتالیا به منظور مهاجرت با رشته مدیریت بازرگانی بین ۸۰۰ تا ۷ هزار یورو سالانه ارزیابی شده است. افرادی که ایتالیا را انتخاب می کنند معمولاً به سراغ دانشگاه بوکونی می روند. دانشگاه بوکونی یکی از بهترین موارد برای تحصیل رشته مدیریت بازرگانی محسوب می شود و شرایط عالی دارد.

  وقتی در مورد بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور صحبت میشود معمولاً کشور انگلیس به واسطه سیستم اقتصادی بی نظیر خود در صدر جدول قرار می گیرد. مشاغل مدیریتی در این کشور ماهانه ۲۰ هزار پوند درآمد دارند. مدیران بازاریابی نیز در طول ماه ۷ هزار پوند در انگلیس درآمدزایی می کنند. هزینه تحصیل در انگلیس در رشته مدیریت بازرگانی بین ۱۸۰۰۰ الی ۵۵۰۰۰ پوند خواهد بود.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای