• منابع کنکور ارشد mba یکی از پرفروش ترین منابع کنکور ارشد محسوب می شود. زیرا در سال های اخیر این دوره تحصیلی جز رشته های پرطرفدار بوده است. دوره تحصیلی mba در مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی مناسب است که به دانش مدیریت نیاز دارند ولی تحصیلات دانشگاهی آن ها در زمینه های دیگر بوده است. از طرف دیگر با توجه به پیشرفت و افزایش سطح علمی جوامع، افراد بسیار زیادی تمایل دارند سطح دانش خود را بالا ببرند و در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند. رشته mba در مقطع کارشناسی ارشد به صورت ناپیوسته دانشجو می پذیرد و طول زمان تحصیل آن ۲ تا ۳ سال می باشد. تعداد واحدهایی که دانشجویان رشته کارشناسی ارشد مدیریت باید بگذرانند از سایر رشته های فوق لیسانس بیش تر است. یعنی دانشجویان این رشته باید به جای ۳۲ واحد ۴۸ واحد درسی را بگذرانند. دفترچه کنکور ارشد mba تقریبا هر سال اردیبهشت ماه صادر می شود.

  رشته mba در مقطع کارشناسی مناسب چه افرادی می باشد؟

  اگر قصد دارید در در رشته مدیریت ادامه تحصیل دهید و به دنبال منابع  کنکور ارشد mba هستید، باید قبل از هر اقدامی، بدانید که این رشته برای چه افرادی مناسب می باشد. افرادی که می خواهند کارآفرینی کنند و کسب و کار خودشان را داشته باشند، باید یادگیری درس های mba را در اولویت کار خود قرار دهند. علاوه بر این افرادی که در سمت هایی مثل مدیریت و یا سرپرستی فعالیت دارند یا قصد دارند به این مشاغل رجوع کنند، گذراندن دوره های mba می تواند برای آن ها موثر باشد. دوره کارشناسی ارشدmba  همچنین برای افرادی که نمی توانند به خوبی با همکاران و مدیران خود ارتباط برقرار کنند و یا قصد دارند روابط شغلی خود را بهبود ببخشند نیز موثر و مفید می باشد.

  بهترین منابع ارشد mba

  منابع و سرفصل های کنکور ارشد mba

  مهم ترین و اصلی ترین قدم برای موفقیت در کنکور ارشد mba، شناخت بهترین منابع ارشد mba و همچنین تهیه آن ها می باشد. به این ترتیب می توانید بهترین نتیجه را در کنکور ارشد کسب کنید و موفق شوید. با توجه به این که کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری ادغام شده اند، منابع و سرفصل های کنکور ارشد mba، برای هر دو دانشگاه یکسان است.  در رشته کارشناسی ارشد mba، رقابت تنگاتنگی وجود دارد. بنابراین اگر قصد شرکت در کنکور این رشته را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که علاوه بر تهیه منابع مناسب از مشاور نیز کمک بگیرید. به این ترتیب می توانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید و همه سرفصل های کنکور ارشد mba را بخوانید. در نتیجه بهترین عملکرد خود را نشان خواهید داد. 

  بررسی بهترین منابع ارشد mba

  جهت آماده شدن برای آزمون کارشناسی ارشد ابتدا باید بهترین منابع ارشد mba را پیدا کنید. در کنکور ارشد mba سوالاتی در درس های زبان انگلیسی، استعداد تحصیلی و ریاضی طرح می شود. برای درس ریاضی از هر منبعی که دارای مباحث ریاضی عمومی ۱ و ریاضی عمومی ۲ دانشگاه باشد، می توان استفاده کرد. اما باید توجه داشته باشید از منبعی استفاده کنید که کامل و مفید باشد و همه سرفصل ها را پوشش دهد. بهترین منبع برای درس استعداد تحصیلی در آزمون کارشناسی ارشد مدیریت، باید تمام سوالات در مورد مهارت های تحلیلی، مهارت نوشتاری، مهارت کلامی و کمی و همچنین درک مطلب را  داشته باشد. تعداد سوالات این بخش ۴۰ تست می باشد که به موضوعاتی شامل استدلال منطقی، حل مساله، درک مطلب و تصحیح جملات اختصاص داده می شود.

  سرفصل های کنکور ارشد mba

  بهترین منابع ارشد mba بعدی که باید آن را پیدا کنید، منابع درس زبان انگلیسی است. تعداد سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد از سال ۱۴۰۲ به بعد ۵۰ سوال می باشد و در زمینه های واژگان، گرامر، کلوز تست و درک مطلب طرح خواهند شد. منابع هر کدام از این بخش ها متفاوت است و باید کتاب های مربوط به هر زمینه را به طور جداگانه مطالعه نمایید. مثلا برای این که بتوانید به سوالات مربوط به بخش واژگان و تسلط بر لغات پاسخ دهید، می توانید کتاب های زیر را مطالعه نمایید. کتاب ۵۰۴ واژه ضروری انگلیسی، کتاب ۱۱۰ واژه ضروری که باید بدانید، کتاب ۴۰۰ لغت ضروری برای آزمون تافل و … . برای تسلط بر بخش گرامر نیز می توانید کتاب هایی مثل English Grammar in Use و    English Grammar Digest را مطالعه کنید.

  همه چیز در مورد منابع کنکور ارشد mba

  برای این که بتوانید بهترین منابع کنکور ارشد mba را پیدا کنید باید بتوانید کتاب ها را به صورت حرفه ای و تخصصی دسته بندی کنید. توجه داشته باشید که بهترین منابع برای هر فرد متفاوت است. به همین دلیل باید با در نظر گرفتن شرایط داوطلب و همچنین هدف او، بهترین منابع را به او پیشنهاد دهید. به طور کلی منابع کنکور ارشد مدیریت کسب و کار را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد. منابع مناسب برای سطح علمی ضعیف، متوسط و قوی. به این ترتیب افراد با توجه به سطح علمی و همچنین هدفی که دارند یکی از این دسته ها را انتخاب و تهیه می کنند. البته باید توجه داشته باشید که علاوه بر  تهیه منبع مناسب، شیوه و روش مطالعه آن منبع نیز مهم می باشد.

  یکی از مهم ترین منابع کنکور ارشد mba که می توانید از آن برای بدست آوردن آمادگی جهت شرکت در آزمون استفاده کنید، سوالات کنکور کارشناسی ارشد مربوط به سال های گذشته می باشد. با مطالعه و مرور آزمون های قبلی ارشد mba می توانید برای آزمون خود تا حدود زیادی آماده شوید. زیرا داوطلبان می توانند از این طریق با سوالات و شیوه فکر طراحان آشنا شوند. علاوه بر این احتمال این که سوالات یا مشابه آن ها مجدد در کنکور تکرار شود، زیاد است.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای