• بهترین رشته ای که در حال حاضر دانشجویان زیادی را به اروپا جذب می کند، رشته مدیریت بازرگانی است. بسیاری از دانشجویان مایل به تحصیل در رشته mba در آلمان  هستند. دقیقاً به این دلیل که فرصت های شغلی زیادی برای این رشته در آلمان وجود دارد. فارغ التحصیلی از رشته مدیریت کسب و کار، فرصتی برای دستیابی به یک شغل عالی است.

  شرایط تحصیل mba در آلمان  چیست؟

  برای اینکه بتوانید در اکثر کشورهای اروپایی در رشته مدیریت کسب و کار تحصیل کنید، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید و سوابق مالی خود را تثبیت کنید تا بتوانید از پس هزینه های تحصیل و هزینه های اقامت برآیید.

  هزینه تحصیل mba در آلمان  چقدر است؟

  هزینه شهریه در آلمان به دانشگاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد. به طور کلی هزینه های تحصیل از ۱۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال متغیر است. علاوه بر آن بورسیه تحصیلی برای برخی از دانشجویان بین المللی در آلمان وجود دارد.  باید در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه های تحصیل در خارج از کشور ، هزینه های اضافی دیگری نیز وجود خواهد داشت. بنابراین باید برای هزینه های سفر، هزینه مسکن و غذا، ایاب و ذهاب و لوازم تحصیلی پول اضافی اختصاص دهید.

  دوره های اوسبیلدونگ mba در کشور آلمان چیست؟

   

  مدیریت کسب و کار به نام های تجارت، بازاریابی، مدیریت بازرگانی یا به اختصار mba در حوزه های مختلف دنیای حرفه ای شناخته می شود. مدیریت بازرگانی همه کاره و متنوع است و فرصت های متعددی را برای دانشجویان آینده نگر فراهم می کند تا شغل خود را توسعه دهند. جای تعجب نیست که فارغ التحصیلان مدرک mba در آلمان پس از فارغ التحصیلی افرادی دارای استعداد های واقعی هستند.

  اوسبیلدونگ mba

  با یک دوره آموزشی کامل به عنوان اقتصاددان کسب و کار، شما به یک همه کاره واقعی در تمام بخش های شرکت تبدیل خواهید شد. با این حال، اداره یک شرکت بسیار دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. به همین دلیل است که در طول دوره اوسبیلدونگ mba دانش مدیریت کسب و کار را نیز کسب خواهید کرد. همچنین شما یاد خواهید گرفت که چگونه شرکت خود را به بهترین شکل سازماندهی کنید و تمام مراحل کاری را به طور کامل هماهنگ کنید. در طول تحصیل در رشته  mba در آلمان ، دانشجو با موضوعات مهمی سر و کار دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

  • علم مدیریت
  • ورزش و آمار
  • منابع انسانی
  • اقتصاد
  • تامین مالی
  • حسابداری
  • بازاریابی

   

  مدت زمان تحصیل در رشته mba در آلمان چقدر است؟

   

  مدت زمان تحصیل در آلمان با توجه به مسیری که طی خواهید کرد متفاوت است. برای مقطع لیسانس، مدت تحصیل از سه تا چهار سال است. در مورد کارشناسی ارشد، مدت تحصیل از یک تا دو سال است. دوره دکتری نیز، به مدت دو تا شش سال می باشد.

  لیست دانشگاه های مدیریت آلمان

  لیست دانشگاه های مدیریت آلمان

  گزینه های زیادی برای تحصیل مدیریت بازرگانی در آلمان وجود دارد. از جمله بهترین دانشگاه ها و کالج های مدیریت بازرگانی در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  کالج مدیریت Otto Bechem

   

  این کالج یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های mba در آلمان است. سابقه تاسیس این دانشگاه به سال ۱۹۸۴ برمی گردد و توسط اتاق بازرگانی والندار در نزدیکی شهر کوبلنتس تاسیس شد. این دانشگاه ارتباط بسیار خوبی با دانشگاه های بین المللی دارد. علاوه بر آن، این دانشگاه به کیفیت آموزش و قدرت برنامه های درسی که به دانشجویان خود ارائه می دهد شناخته می شود. همچنین دانشجویان خود را با روشی متمایز جهت آمادگی برای ورود قوی به بازار کار و نهادهای جهانی آموزش می دهد.

   دانشکده مدیریت لایپزیگ

   

  این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو برای تحصیل رشته mba در آلمان می باشد. کالج لایپزیگ یک کالج خصوصی برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بوده و برای دانشجویان خود دارای کادر آموزشی ممتاز و تعداد زیادی کسب و کار موفق است. مدیران از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که مایل به اخذ مدارک دانشگاهی خود هستند در این دانشگاه که شهرت جهانی زیادی دارد مشغول به تحصیل می باشند.

   مدرسه بازرگانی در دانشگاه مانهایم

   

  این دانشگاه یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه اوسبیلدونگ mba در کشور آلمان است که در سال ۱۹۶۹ تاسیس شد. یکی از ویژگی های مدرسه بازرگانی مانهایم  کیفیت بالای آموزش و قدرت برنامه های درسی که به دانشجویان خود تدریس می کند است. این کالج دارای کادر آموزشی با تجربه عالی در زمینه اوسبیلدونگ مدیریت کسب و کار است. دانشگاه مانهایم یکی از بزرگترین و بهترین کالج های مدیریت بازرگانی در اروپا می باشد. این کالج همچنین تعداد زیادی تحقیقات و مطالعات در زمینه مدیریت بازرگانی انجام می دهد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در رشته مدیریت بازرگانی حدود چهار هزار دانشجو است. درصد خوبی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه مانهایم وجود دارد. مانهایم یکی از بهترین دانشگاه ها در دنیاست و مدیران شرکت ها به دنبال عقد قرارداد با فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

  دانشگاه تجارت اروپایی برلین

   

  این دانشگاه یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های آلمان برای اوسبیلدونگ مدیریت کسب و کار می باشد. این کالج به دلیل اینکه یکی از قدیمی ترین کالج های اروپا برای آموزش مدیریت بازرگانی است از سایر دانشگاه ها متمایز می باشد. ویژگی این کالج کیفیت آموزش و قدرت برنامه های درسی که به دانشجویان خود آموزش می دهد است. اوسبیلدونگ mba بر اساس جدیدترین متدها می باشد و این دانشگاه سالانه تحقیقات زیادی در زمینه مدیریت بازرگانی انجام می دهد. تعداد دانشجویان این دانشکده حدود چهار هزار دانشجوی دختر و پسر می باشد. این دانشگاه با حضور تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی که از بیش از نود کشور جهان آمده اند متمایز می شود و فارغ التحصیلان این دانشگاه فرصت های شغلی زیادی دارند.

   دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت

  این کالج یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های mba در آلمان می باشد. این دانشگاه در شهر فرانکفورت واقع شده است و از نظر کیفیت آموزشی و قدرت برنامه های درسی از سایر کالج ها متمایز می باشد. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی نیز است. از آنجایی که سالانه تعداد زیادی پژوهش در زمینه مدیریت بازرگانی انجام می دهد این دانشکده شامل تعدادی دانش پژوه و اقتصاددان است و دارای تجربه زیادی در زمینه آموزش مدیریت بازرگانی می باشد. این دانشگاه از شهرت جهانی بالایی برخوردار است. تعداد زیادی از مدیران تجاری و تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی از آن فارغ التحصیل شده اند. مدیران شرکت ها و موسسات بین المللی به دنبال عقد قرارداد با فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

  این مطلب ادامه دارد … .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای