• دانشگاه آکسفورد یکی از مراکز معتبر علمی دنیا می باشد که پژوهش گسترده ای را در زمینه بررسی بازار کار رشته MBA انجام داده است. طبق بررسی صورت گرفته در این مرکز معتبر علمی رشته MBA یکی از مهمترین و درآمدزا ترین رشته های دانشگاهی می باشد. تحصیل در رشته MBA سبب می شود تا کارشناسان تحصیل کرده در این رشته بتوانند در زمینه های متنوعی اشتغالی ثابت را تجربه نمایند.

  تنوع کار برای فارغ التحصیلان رشته MBA بسیار بالا می باشد. به شکلی که این افراد می توانند تجارب جدیدی را با ورود به این رشته در کارنامه کاری خود ثبت نمایند. در نهایت با افزایش تجارب کاری این افراد از اعتبار بیشتری در دنیای فعالیت های اقتصادی برخوردار می شوند. کسانی که دارای مدرک مدیریت کسب و کار هستند و تجربه کاری دارند عموما سطح درآمد بالاتری نسبت به سایر گرایش های مدیریت خواهند داشت.

  بررسی میزان درآمد حاصل از این رشته در کشور ما

  رشته MBA یکی از شناخته شده ترین رشته ها می باشد. تحصیل در این رشته می تواند اسباب موفقیت در دنیای کسب و کارهای نوین را پدید آورد. اقتصاد کشور ایران نیز مانند سایر کشورهای اقتصادی دنیا بر مبنای استفاده از منابع مالی و نیروی فعال انسانی استوار گردیده است. مدیریت یکی از مهمترین شاخه ها در بحث فعالیت های اقتصادی می باشد که برای موفقیت در آن باید دارای دانش و تجربه بالایی بود. صاحبان سرمایه در کشور ما نیز مانند سایر نقاط دنیا در بحث مدیریت بسیار دقیق عمل می نمایند.

  به شکلی که امروزه بخش بزرگی از صنایع داخلی کشور به کمک مدیران متخصص در زمینه MBA اداره می شود. در نتیجه بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های مدیریت و یا فنی و مهندسی تمایل زیادی به تحصیل در رشته MBA دارند. درآمد بالا، امکان مهاجرت شغلی و آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته MBA عامل اصلی ترغیب متخصصان به ادامه تحصیل در این رشته می باشد.

  بازار کار رشته MBA در اروپا

  بررسی دلایل مهم وجود این رشته در دنیای اقتصاد

  قبل از بررسی اصولی بازار کار رشته MBA در دنیای اقتصاد نیاز است تا اندکی با مهم ترین دلایل تحصیل در این رشته آشنا شویم. پیش از ورود به رشته MBA باید بدانیم که رشته MBA می تواند آینده شغلی و زندگی فارغ التحصیلان این رشته را تامین نماید. با بررسی رزومه برخی از مدیران برتر شاغل در شرکت های بزرگ بین المللی به این موضوع پی خواهیم برد اغلب این افراد دارای مدارک تخصصی در زمینه مدیریت کسب و کار می باشند. تحصیل در رشته MBA ما را به این قطعیت خواهد رساند که تحصیل در این رشته می تواند سبب موفقیت و ارتقاء جایگاه شغلی گردد.

  درآمد رشته MBA در کانادا

  بررسی دقیق بازار کار رشته MBA

  برخی از افراد دارای روحیه استوار می باشند که همین امر می تواند سبب موفقیت آنها در زمینه مدیریت خرد و کلان شود. البته موفقیت در حوزه مدیریت تنها به داشتن روحیه استوار وابسته نمی باشد. در نتیجه برای کسب نتایج عالی در این زمینه شما نیازمند دانش روز دنیا هستید. همین امر عامل اصلی پیدایش رشته های جدید در حوزه مدیریت کسب و کار شده است. مدیران برتر افرادی هستند که علاوه بر روحیه ریسک پذیر بالا دارای قدرت استراتژیک در شرایط بحرانی می باشند. بدست آوردن این توانایی به واسطه دانش محقق گردیده است.

  رشته MBA یکی از رشته های حوزه مدیریت است که در آن به تمام موارد مورد نیاز در مبحث مدیریت توجه ویژه ای شده است. بازار گسترده کار در رشته MBA نشان می دهد که کسب تخصص در این زمینه میتواند سبب امنیت شغلی برای فارغ التحصیلان این رشته شود. باید به این نکته توجه نمود که مسیر شغلی مدیران کسب و کار برای دانشجویان این رشته چندان مشخص نمی باشد. در نهایت برای آگاهی بیشتر شما کاربران گرامی ما به بررسی برخی از مسیرهای پیش رو برای کسب موفقیت در این رشته خواهیم پرداخت.

  توسعه تکنولوژی و تاثیر آن بر بازار کار رشته MBA

  عصر معاصر عصری مبتنی بر توسعه همه جانبه تکنولوژی های نوین در نظر گرفته شده است. در نتیجه ما شاهد حضور تکنولوژی و فناوری های نوین در زمینه های مدیریتی و به ویژه بحث مدیریت کسب و کار می باشیم. رشته MBA نیز مانند سایر رشته های آکادمیک همپای با توسعه تکنولوژی پیشرفت نموده است. توسعه و پیشرفت در علم مدیریت کسب و کار سبب ایجاد جهش های عظیمی در بازار کار رشته MBA شده است. در نهایت نیاز است تا کاربرانی که قصد ورود به رشته MBA را دارند ذهنیت خود را در رابطه با این رشته تغییر دهند. آنها باید دنیای مدیریت را به گونه ای جدید و توسعه یافته در یابند و از فرصت های جدید این رشته بیشترین بهره را ببرند.

  درآمد رشته MBA در آمریکا

  بررسی و رصد بازار کار رشته MBA در اروپا

  شاید برخی از افرادی که علاقه به تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار دارند به فکر مهاجرت به دیگر کشورهای دنیا هستند. در نتیجه در ادامه این متن به بررسی بازار کار رشته MBA در اروپا و برخی از کشورهای دیگر دنیا خواهیم پرداخت. اروپا یکی از مقاصد مهم جذب مدیرانی می باشد که در زمینه مدیریت کسب و کار دارای دانش و تجربه کافی هستند. وجود صنعت قوی در این قاره سبب شده است تا بازار کار رشته MBA در اروپا از رونق مناسبی برخوردار باشد. به طور معمول قاره اروپا در زمینه جذب مدیران موفق در شاخه هایی مختلف فعالیت می نماید. مدیریت کسب و کار، مدیریت اجرایی، مدیریت برند سازی و در نهایت مدیریت دیجیتال مارکتینگ از جمله این رشته ها می باشند.

  توسعه فناوری و نفوذ عمیق تکنولوژی در زندگی روزانه مردم ساکن در این قاره سبب شده تا بازار کار رشته MBA در اروپا دارای ابعاد جدیدی شود. در نهایت افرادی که در زمینه های ذکر شده دارای تجربه و دانش کافی می باشند به راحتی می توانند در قاره اروپا خاستگاه اجتماعی مناسبی پیدا نمایند. اروپا می تواند یکی از مکان هایی باشد که برای جذب مدیران موفق برنامه ریزی گسترده ای را طراحی نموده است. در نتیجه همین امر یکی از دلایل اصلی توسعه قاره اروپا در سال های گذشته در نظر گرفته می شود.

  این مطلب ادامه دارد … .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای