• mba در هلند یک رشته تحصیلی آکادمیک است که دانش و مهارت های لازم برای یک حرفه در تجارت را فراهم می کند. مطالعات mba شامل امور مالی، حسابداری، اقتصاد، مطالعات سازمانی، اخلاق تجاری و بازاریابی است.

  تحصیل در هلند کارشناسی ارشد

  هلند یکی از کشورهای اروپایی مدرن امروزی است که شخصیت بین المللی خود را حفظ کرده و به خاطر ذهنیت لیبرال خود مشهور است. هلند دانشگاه های زیادی دارد. کارشناسی ارشد mba در هلند یک مدرک دانشگاهی شناخته شده بین المللی است که نشان دهنده مهارت و دانش در یک موضوع یا زمینه خاص است. اکثر برنامه های کارشناسی ارشد حدود دو سال طول می کشند. پس از آن برخی از دانشجویان به نیروی کار می پیوندند در حالی که برخی دیگر به تحصیل خود ادامه می دهند.

  دانشجویان رشته mba در هلند از طریق اقتصاد جهانی به هم پیوسته، تمرکز بین المللی و همچنین اروپایی دارند. با گزینه های تحصیل پاره وقت و تمام وقت در زمینه های مختلف تخصص، فرصت های شغلی های زیادی برای هر نوع دانشجویی که مدرک کارشناسی ارشد مدیریت را در هلند دنبال می کند، وجود دارد.

  زبان تحصیل در رشته mba در هلند چیست؟

  علیرغم این واقعیت که هلند یک کشور غیر انگلیسی زبان است، اکثر دانشگاه های هلند دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می کنند. این موضوع باعث می شود تحصیل در هلند برای کسانی که از خارج از این کشور آمده اند جذاب باشد.

  هزینه های تحصیل در رشته mba در هلند چقدر است؟

  هزینه تحصیل ارشد mba در کشور هلند از نظر هزینه قابل قبول و متوسط ​​است. هزینه های مالی اغراق آمیزی از سوی دانشگاه های هلند اعم از دولتی و خصوصی وجود ندارد. دلیل این امر ممکن است حمایت زیاد دولت از تحصیل در هلند به طور کلی باشد.

  هزینه تحصیل مدیریت در هلند با توجه به ماهیت دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو متفاوت است. هزینه تحصیل برای مهاجران خارج از کشور برای تحصیل در هلند از ۶ هزار یورو در طول سال شروع می شود. امکان اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های هلند نیز وجود دارد. در مورد هزینه زندگی نیز باید گفت که این هزینه در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا زیاد نیست. میانگین نرخ هزینه عمومی برای یک دانشجو بیش از ۱۰۰۰ یورو در ماه نخواهد بود. دانشجو می تواند با عضویت در حمل و نقل عمومی و انجام کار برای خود پس انداز کند.

  تحصیل مدیریت در هلند

  بسیاری از دانشگاه های هلند رشته های لیسانس مدیریت بازرگانی را ارائه می دهند. برخی از گزینه های محبوب عبارتند از: دانشکده مدیریت روتردام در دانشگاه اراسموس روتردام، مدرسه کسب و کار آمستردام در دانشگاه آمستردام و دانشکده تجارت و اقتصاد دانشگاه ماستریخت.

  تحصیل مدیریت در هلند

  زبان تدریس mba در هلند:

  اکثر درس های دانشگاهی ارشد mba در کشور هلند به زبان هلندی تدریس می شوند. با این حال، تعداد زیادی از دروس کارشناسی ارشد مدیریت به زبان انگلیسی آموزش داده می شوند. حتماً قبل از ورود به این کشور الزامات زبان برای دانشگاه و رشته خاصی را که به آن علاقه دارید بررسی کنید.

  شرایط تحصیل مدیریت در هلند

  هر دانشگاه شرایط پذیرش خود را تعیین می کند، بنابراین مهم است که شرایط تحصیل مدیریت در هلند را به دقت بررسی کنید. به طور کلی، شما به مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن، مدرک مهارت زبان انگلیسی (در صورت وجود) و گاهی اوقات به شرایط اضافی دیگری مانند انگیزه نامه یا آزمون ورودی نیاز دارید.

  چهار کالج برتر mba در هلند

  دانشکده مدیریت روتردام (RSM) ، دانشگاه اراسموس :

  بالاترین رتبه ‌بندی دانشگاهی که می ‌توان در رشته mba در هلند نام برد، RSM یا دانشگاه اراسموس است.

  کالج بازرگانی آمستردام ، Universiteit van Amsterdam :

  دانشکده بازرگانی دانشگاه آمستردام دو تخصص رشته MBA پاره وقت (به ترتیب در زمینه های مدیریت مراقبت های بهداشتی و داده های بزرگ) در کنار MBA تمام وقت ارائه می دهد.

  دانشکده مدیریت ماستریخت (MSM) :

  علاوه بر MBA تمام وقت که این کالج ارائه می دهد، سه گزینه MBA در خارج از کشور هلند از طریق موسسات دیگر (در پرو، چین و ویتنام) وجود دارد که همه آنها در دسترس هستند. رشته های پاره وقت به مدت دو سال طول می کشند.

  Nyenrode Business Universiteit :

  واقع بین آمستردام و اوترخت، در شهر Breukelen، Nyenrode تنها دانشگاه خصوصی است که می توان با استفاده از آن در رشته mba در هلند تحصیل کرد.

  چرا در رشته mba در هلند تحصیل کنیم؟

  آموزش با کیفیت بالا

  بسیاری از رشته های تحصیل در هلند کارشناسی ارشدتوسط NVAO (سازمان اعتباربخشی هلندی-فلاندری) و FIBAA (بنیاد اعتباربخشی مدیریت بازرگانی بین المللی) معتبر هستند. این اعتبارنامه ها در سراسر اروپا و جهان بسیار مورد احترام هستند و تضمین می کنند که آموزش با کیفیت بالا ارائه می شود.

  تحصیل در هلند کارشناسی ارشد

  فرصت های شغلی عالی

  فرصت های شغلی عالی برای فارغ التحصیلان ارشد mba در کشور هلند وجود دارد. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای مجوز اقامت برای سال تحصیلی درخواست دهند. این کار به آنها اجازه می دهد پس از فارغ التحصیلی در هلند به دنبال کار بگردند.

  بازگشت سرمایه

  فارغ ‌التحصیلان mba در هلند فرصت‌ های شغلی پرسودی را نه تنها در این کشور، بلکه در سطح بین ‌المللی پیدا خواهند کرد. هزینه تحصیل و هزینه زندگی در هلند در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان خیلی گران نیست. در عین حال، آموزش عالی هلند در سطح جهانی شناخته شده و مورد احترام است. همچنین فرصت های بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که دانشجویان آینده MBA می توانند برای آنها درخواست دهند. یکی از این برنامه های بورسیه، بورسیه هلند و بورسیه لاله نارنجی (OTS) است.

  ساختار تحصیل در هلند کارشناسی ارشد:

  تحصیل مدیریت در هلندمعمولاً شامل رشته های مختلف mba مانند امور مالی، بازاریابی، مدیریت و کارآفرینی است. این رشته اغلب یک رویکرد عملی را اتخاذ می کند و نظریه را با مطالعات موردی، پروژه ها و دوره های کارآموزی در دنیای واقعی ترکیب می کند.

  محیط بین المللی:

  دانشگاه های هلند به دلیل فضای بین المللی خود شناخته شده اند و دانشجویان را از سراسر جهان جذب می کنند. این محیط چند فرهنگی می تواند تجربه یادگیری شما را غنی کند و فرصت هایی را برای ایجاد شبکه های جهانی فراهم کند.

  ویزای تحصیلی mba در هلند

  اگر در یک موسسه آموزشی برای دریافت مدرک mba در هلند پذیرفته شده اید، می توانید برای ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنید. برای تحصیل در هلند، همه باید ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دریافت کنند. مدارک مورد نیاز:

  • کارنامه تحصیلی
  • نامه رسمی پذیرش از موسسه آموزشی که در آن تحصیل خواهید کرد.
  • طرح مطالعه کامل که شامل توضیحاتی در رابطه با تحصیل در یک رشته خاص و ارتباط آن با تحصیلات قبلی خود باشد.
  • مدرکی که نشان می دهد در طول تحصیل، از نظر مالی حمایت خواهید شد. این مبلغ تقریباً ۸۷۰ یورو در ماه است.
  • بیمه مسافرتی و درمانی برای مدت اقامت شما.
  • هزینه ویزا – ۳۱۷ یورو
  • نتیجه آزمایش سل شما باید این آزمون را ظرف سه ماه قبل از رفتن به هلند انجام دهید.
  • شما باید در دانشگاه/دانشکده ای که می خواهید در آن تحصیل کنید ثبت نام کنید.
  • عکس، کپی اصل پاسپورت و ویزای قبلی.
  • مدارک شما باید به زبان هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی باشد. اگر ترجمه نشده باشد، باید توسط یک مترجم هلندی معتبر ترجمه شده و همراه با اصل مدارک ارائه شود.
  • مدت زمان ویزا بسته به مدت تحصیل شما تا ۵ سال می باشد.
  • دانشجو باید حداقل ۵۰ درصد از واحدهای مورد نیاز را در هر سال تکمیل کند. در غیر این صورت ویزای دانشجویی لغو خواهد شد.
  ارشد mba در کشور هلند

  فرصت شغلی با ویزای دانشجویی:

  1. توانایی کار حداکثر ۱۶ ساعت در هفته.
  2. در ژوئن، جولای و آگوست می توانید تمام روز را کار کنید.
  3. باید مجوز کار گرفته شود. کارفرما باید از طرف شما این کار را انجام دهد.

  سوالات متداول

  برای پذیرش در دانشگاه آمستردام چه مواردی لازم است؟ هزینه شهریه سالانه با احتساب تمام هزینه ها چقدر خواهد بود؟

  برای تحصیل مدیریت در هلند و در دانشگاه آمستردام باید مدرک آیلتس ۶ داشته باشید. پس از اولین سال تحصیل مقدماتی، شما به لیسانس ۳ ساله خواهید پیوست.

  چگونه می توان در رشته mba در هلند پذیرفته شد؟

  دانشگاه های هلند به طور کلی به ۲ بخش تقسیم می شوند: ۱. دانشگاه های نوع عملی ۲. دانشگاه های نوع پژوهشی دانشگاه های عملی (علمی کاربردی) را می توان مستقیماً با یک گواهی پذیرش کرد. تحصیل مدیریت در هلند ۴ ساله است. پذیرش مستقیم در دانشگاه های نوع تحقیقاتی (مثال: دانشگاه آمستردام) با گواهینامه امکان پذیر نیست. تحصیل در این دانشگاه ها ۳ سال می باشد. بنابراین، پس از ۱ سال تحصیلات دانشگاهی، تحصیلات لیسانس باید ادامه یابد.

  برای پذیرش در مقطع لیسانس در هلند چه نتایج امتحانی لازم است؟

  برای مقطع کارشناسی آیلتس ۶.۰ یا ۶.۵ معتبرتر است و معدل باید بالا باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای